top of page

A101

MEMNUNİYET YÜZDESİ :  % 0

ŞİKAYET SAYISI              :  69

A101 Hakkındaki Tüm Tüketici Şikayetleri

A101 Ürünü Garanti Kapsamına Dahil Etmedi

05 OCAK 2021               Koray BEY

A 101 marketten Arzum mutfak robotu aldım 1 defa kullandım aksesuar plastiğinde çatlak oldu ve garanti kapsamına almadılar 41 TL ücret çıkardılar bu konuda mağdurum.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

A101'den Aldığım Ürünü Değiştiremedim

02 OCAK 2021               Sevda HANIM

A101’den aldığım piranha marka powerbank bozuldu alalı 22. Gün oldu ve bozuldu A101 geri iade ya da değişim için gittim yardımcı olmadılar.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

A101 Çalışanı Arabama Çarparak Kaçtı

02 OCAK 2021               Rıdvan BEY

Önemli 34 DLZ 7** PLAKALI 28/12/2020 tarihinde saat 19.30 sularında evimin önünde park halindeki aracıma çarptı ve tutanak tutturmaya müsade etmeyerek olay mahalini hatalı olduğu için hızla terk etti. Benim aracıma maddi zarar verdi gerekli kaza resimleri ve şahitlerim mevcuttur. Talebim A101 gibi büyük kurumsal bir firmanın çalışanının yaptıgı hasarımı karşılanmasıdır aksi takdirde gerekli adli işlemleri başlatacağım arz ederim.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

A101 Ürün İadesi Yapamadım

02 OCAK 2021                Hülya HANIM

01.01.2020 tarihinde Sivas Merkez Sularbaşı Mahallesindeki A101 mağazasından aldığım çeri domatesin iÇinden çok fazla çürük domates çıktı. Eve gelince dolaba yerleştirdim ve sadece 2 gün sonra açtığımda çürük domateslerleri fark ettim. Mağazanıza astığınız  "memnun kalmadığınız ürünü KOŞULSUZ iade edebilirsiniz."(fotografını cektim.) yazınıza istinaden ürünü mağazaya götürdüğümde fişiniz yoksa biz nerden bileceğiz sizin ürünü buradan aldığınız şeklinde çalışanlardan tepki aldım. Ürünün kodu ürün üzerinde bulunuyor. O da fotoğrafıyla bende mevcut. Hangi kodlu ürünlerin mağazanıza girdiğinden haberdar oldugunuzu umut ediyorum. Dilediğiniz taktirde size elimdeki fotoğrafları gönderebilirim. Gereğinin yapılmasını talep ediyorum.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

A101 Çalışanları 18 Yaşından Küçüklere Sigara Satıyor

02 OCAK 2021                Fevziye HANIM

Lüleburgaz'da A101 şubelerinden biri henüz 17 yaşında olan kardeşime sigara satışı yapmıştır. İlgilenirseniz çok memnun olurum.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

A101 İade İşlemini Yapmıyor

29 ARALIK 2020            Hülya HANIM

A101 inter sitesinden almış olduğum Hokand marka çay makinasını beğenmedim 14 gün olan iade yasal hakkımı kullanmak istedim a101 e iade gönderdim tarafıma hiç bir şekilde açıklama bilgi verilmeden iadem kabul edilmemiş. Ptt kargo ile ilede gönderilmiş A101 çağrı merkezide iademin kabul edilmemesini sebebini tarafıma bilgi verilmiyor nasıl bir site nasıl bir şeydir bu insanlar mağdur durumda bırakılıyor birçok siteden alışveriş yapıyorum hiç bir sıkıntı çıkmadan iadem olursada iademi alıyorlar bunadık bir rezilliktir nasıl bir yönetimdir asla yardımcı olmuyorlar bölge müdürlüğümüze arıyorum telefonum açacak alamıyorum acilen mağduriyetimin giderilmesini istiyorum.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

A101 Müşterilere Yalan Söylüyor

29 ARALIK 2020            Efe BEY

A.101 DÜN KATALOGTA KULAK ÜSTÜ KULAKLIK VAR DİYORDU HATTA EMİN OLMAK İÇİN DÜN 101'E GİTTİM VE KASİYERE GELECEK Mİ DEDİM EVET ŞU AN DEPODA DEDİ FAKAT BUGÜN MARKETE SABAH ERKENDEN GİTTİM HATTA 30 DK KAPIDA BEKLEDİK FAKAT MARKET AÇILDIĞINDA KULAKLAKLIK GELMEMİŞTİ BU NASIL BİR SORUMSUZLUK DÜN BANA DEPODA GELDİ KULAKLIK DİYORLAR FAKAT BUGÜN İSE YOK GEREĞİNİN YAPILAMASINI TALEP EDİYORUM.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

A101 Telefonumun İadesini Yapsın

28 ARALIK 2020            İsmail BEY

A101 Yenişehir mağazasından Alcatel marka telefon aldım. 300 TL ödeme yaptım. Eve geldim telefonu şarj yaptım. Telefon çalışmadı. İlgili mağazaya telefonun arızalı olduğunu ayıplı mal olduğunu söyledim iade istedim. Paramı iade etmediler. Müşteri hizmetlerini aradım sonuç yok. S**** H**** isimli müdürü aradım gene sonuç yok paranın iadesini istiyorum. Telefonu bana verdiler almadılar geriye mağazadaki elemanda kabul etti arızalı olduğunu.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

A101'den Aldığım Terlik Teslim Edilmedi

25 ARALIK 2020            Cihan BEY

19 Aralık 2020 tarihinde A101 İnternet sitesinden almış olduğum crocs terliğin ertesi gün kargoya verildi mesajından sonra uzun bir süre kargoda olarak görünmesi ve teslim edilmemesi nedeniyle ilgili kargo firmasıyla 3 kez görüşüldü. Gönderi yerinden barkod numarası oluşturup ancak çıkış sağlanamadığı bilgisine ulaşıldı. A101 Müşteri hizmetleriyle bu 3-4 haftalık süreçte defalarca kez iletişim kuruldu, Onlar da ürünün kendileri tarafından çıkışının yapılmadığını belirttiler. Sürekli kayıt oluşturuldu muhtemelen ellerinde ürün olmadığı için ücret iadesine gidildi fakat ücret iade süresi de yaklaşık 2-3 hafta önce dolmasına rağmen hala ücret iade edilmedi. Tekrar iletişime geçildi ancak hala sonuç alınamadı. Ne ürünüm geldi ne de ücretim.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

A101'den Aldığım Ürün Arızalandı Kimse İlgilenmedi

23 ARALIK 2020            Hatice HANIM

A101 Garanti belgesiz robot süpürge satışı ve yetkili teknik servis gösterilememesi. Kasım ayında 2100 TL'ye online satın aldığım Liectroux marka robot süpürge kutusu içinden sadece yabancı dilde kullanım kılavuzu çıktı. Kurulumu tamamladım ve makineyi 15 gün kullandım. Arıza uyarısı vermeye başlayan ürün için müşteri hizmetlerini aradım ve yetkili teknik servis bilgisi istedim. 6 kez aramamı müteakip hiçbir şekilde tarafımla iletişim sağlanmadı, geri dönüş yapılmadı ve teknik servis bilgisi paylaşılmadı. Garantisi olmayan ayıplı bir ürün satmaları bir yana bunu giderebilecek ya da sattığı ürünün arkasında durabilecek bir firma dahi olamayan bu marketler zinciri için tüketici haklarımı kullanacağım.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

A101'den Aldığım Tablet Bozuk Çıktı

18 ARALIK 2020            Birgül HANIM

Tirenaha tablet. 22 gün önce A101'den aldığım tabletin dokunmatiği işlemiyor ve A101 geri iade almıyor bu konu ile lütfen ilgilenin.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

A101'den Aldığım Televizyonu Değiştiremedim

14 ARALIK 2020            Esra HANIM

A 101’DEN SATIN ALMIŞ OLDUĞUM HI LEVEL SUNNY TELEVİZYONU DAHA HENÜZ HİÇ KULLANMADIĞIM HALDE EKRANIN İÇ KISMINDA KARARMA VE ÇATLAK GİBİ GÖRÜNTÜLER VAR KURULUM EKİBİ GELİP KURDUĞU ZAMAN BÖYLE BİŞY YOKTU DAHA SONRA TAKIP KENDİM BAKMAK İSTEDİĞİM ZAMAN BÖYLE BİR SORUNLA KARŞILAŞTIM GARANTİYİ ARADIĞIM ZAMAN BANA KULLANICI HATASI OLDUĞUNU VE EKRANIN 1500 TL KARŞILIĞINDA DEĞİŞTİRİLİCEĞİNİ SÖYLEDİLER 2300 TL TELEVİZYONA 140 TL KURULUMA VERDİM GARANTİ BUNU BANA DEĞİŞTİRMİYECEKSE YA DA YARDIMCI OLMAYACAKSA BEN NEDEN BU ÜRÜNÜ SATIN ALDIM.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

A101 Beni Kandırdı

12 ARALIK 2020            Metin BEY

A101 market f5 adı altında f4 elektrikli bisiklet sattı. Çok aramama rağmen hiç muhatap bulamadım. Kandırıldığımı düşünüyorum. Belgelerim mevcut.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

A101 Kusurlu Ürün Satıyor

12 ARALIK 2020            Ali BEY

A 101 MARKET 23.11.200 tarihinde Çorum ili Oğuzlar ilçesindeki A 101 şubesinden piranha marka tablet satın aldım. Satın aldığım ürün kusurlu çıktı. Ürünü iade etmek istedim fakat A 101 bölge sorumlusu R**** bey mağaza personeli ile tarafıma ürünün iade alınamayacağını söylemiş. İade almama sebebi ürünün müşteriden kaynaklanmıştır diye söylediler. R**** bey şahsiyetinin tarafıma yaptığı söylem kesinlikle doğru değildir. Daha sonra 29.11.2020 tarihinde müşteri hizmetlerini aradım bana konu ile ilgili üç gün içinde bana döneceklerini söylediler ama herhangi bir dönüş olmadı. Müşteri hizmetleri en az 7-8 sefer sürekli aradım fakat karşımda bir muhatap bulamadığım gibi onun yerine sürekli A 101 müziği dinledim. Bu sorumsuz.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

A101 Çalışanları Müşterileri Rencide Ediyor

11 ARALIK 2020            Ender BEY

A101 marketleri bizim bulunduğumuz bölgede kapatma yasakları saat 19.50 gitmemize rağmen sayım var gibi kendilerince haklı gibi gösterip halkı rencide edici bir durumla geri gönderiyorlar şimdiden göstereceğiniz alaka ve ilgiye teşekkür ederim.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

A101 İndirimli Ürünlerde Sıkıntı Yaşıyoruz

10 ARALIK 2020            Fatih BEY

Balıkesir Burhaniye ilçesinde bulunan ali Çetinkaya caddesi üzerinde bulunan A101 marketinde reyonunda bulunan indirimli ürünleri aldığımızda kasadan geçirirken indirimler geçmiyor bu olay 6 aydır devam ediyor sorduğumuzda da problem oldugunu söylüyorlar bu sorunu düzeltmeniz istiyorum.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

A101 Çalışanları Müşterilere Yalan Söylüyor

10 ARALIK 2020            Gamze HANIM

A101 ürün almaya gittim saat 15:20 gibi arka sokağımdaki çalışan kız bana çocuk yasak dedi bende 16:00’dan sonra yasak dedim diğer yasaklar bizi ilgilendirmez bize gelen bilgi bu dedi ve giriş kapısın da 3 tane küçük çocuk belirtiliyordu ben çocuğumu oraya bırakamam yasağı bizde biliyoruz peki sorarım başka A101'e gittim bir sürü aile bi sürü cocuk sordum kasiyere 4'den sonra yasak değil mi diye evet dedi bunlar kafalarına gire nasıl yasak yapıyorlar anlamış değilim.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

A101'den Aldığım Yoğurdun İçinden Yabancı Cisim Çıktı

08 ARALIK 2020            Salih BEY

Merhaba A 101'den aldığım Birşah yoğurdun içinden kemik gibi beyaz renkte bir cisim geldi yoğurt diye yutsam boğazıma takılacak bir cisim bunun fotosu ve cisim elimde bu konuda daha öncede bazı şeylere denk gelmiştim bu konuda kendi adıma mahkemeye başvurmayı düşünüyorum sizlerinde bu konuda duyarlı olacağını düşünüyorum. Saygılar.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

A101 Paramı Geri Versin

08 ARALIK 2020            Meral HANIM

18 gün önce A101 Antalya memur evleri şubesinden SEG marka buzdolabı aldım 1.700 TL verdim ama ne ilgileniyorlar ne buzdolabı var ortada ne de paramı alabiliyorum lanet olsun böyle bir gıda firmasına bir daha önünden dahi geçmem beyaz eşya asla almam benim paramı geri verin 20 gündür paramı kullanıyorsunuz yapacağınız işi kınıyorum.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

TAKIM HAZIR

bottom of page