top of page

APPLE

MEMNUNİYET YÜZDESİ :  % 0

ŞİKAYET SAYISI              :  13

Apple Hakkındaki Tüm Tüketici Şikayetleri

Yeni Aldığım İphone 12 Telefonum Bozuk Çıktı

29 ARALIK 2020            Derya HANIM

Gürgençler mağazasından almış olduğum iPhone 12 128 gb telefonda aldığım günden itibaren gelen aramalarda karşı tarafa sesim gitmemesi, karşı tarafında sesin bana gelmemesi ilgili sorunla karşı karşıya kaldım. Apple servis müşteri yetkilileri ve Tekirdağ Tekira Gürgençler mağazasıyla defalarca yapılan görüşmelerde destek olmak yerine “Ayıplı malın iadesi ile ilgili 14 gün içinde cayma hakkıma” ilişkin sürenin geçmesi için sürekli incelemeler yapılıyor, bekleyin şeklinde oyalandım. 14 gün süre içerisinde Gürgençlerde servis kaydım açılmasına rağmen; telefonun 14 gün içinde servise getirilmediği cevabının verilmesi gerçekdışı, etik olmayan, tüketicinin haklarını gözetmeyen bir yaklaşımdır. Bu durumun da mağduriyetimin giderilmesine yönelik yaklaşım olmadığının ispatıdır. Apple çözümü Gürgençlere, Gürgençler çözümü Apple attı. Ayıplı malın iadesine ilişkin 14 gün içerisinde bulunan Gürçençler Apple yetkili servis kaydım ve Apple müşteri hizmetleri olay numarası dosyası ile konuyu tüketici mahkemesine taşımak zorunda kaldım. Satın almak isteyenler adını duyduğunuz, müşterisinin arkasında duracağını düşündüğünüz bu firmalar hakkında satın almadan önce bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederim.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

İphone Yüz Tanıma Özelliğinde Sorun Var

09 ARALIK 2020            Gözde HANIM

Iphone 11 pro max cihazım yüz tanıma özelliğini kullanmaktayım. Face ıd annemi tanıyıp cihazımı açıyor sürekli aynı problem yaşıyorum.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

İphone Serviste Olan Telefonumu Teslim Etsin

23 KASIM 2020              Arzu HANIM

Apple markasından şikayetçiyim cihazımda değişiklik yapacaklarını söyleyip 20 iş günü içerisinde göndereceklerini söylediler fakat 30 gün oldu ve hala telefon elime ulaşmadı. Departmanların aynı şeyleri tekrarlamarınları beni ikna etmemeye başladı ve bunun adı resmen nitelikli dolandırıcılık başka bir şey değil ilgilenirseniz çok sevinirim teşekkürler.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

İphone Telefon Beni Mağdur Etti

23 KASIM 2020              Mehmet BEY

Iphone7 telefon aldım 2 hafta kullandım telefon tamamen kapandı zorlu center servise götürdüm telefonda yetkisiz müdahale var dedi telefoncuya geri götürdüm telefon açılmamış sana hatta yenisini vermeleri gerekiyor dedi 1 aya yakın mağdurum yardımcı olun lütfen.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

İphone Markalı Telefonuma Klonlama Mesajı Geldi

21 KASIM 2020              Gürkan BEY

Bundan 2 yıl önce iphone 7 telefon aldım şimdi mesaj geldi klonlanacak yıl sonu diye telefonu şimdiye kadar kullandım hiç bir şey yoktu nasıl bir çözüm bulabiliriz şimdiden teşekkürler.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

İphone Cihazıma Dışarıda İşlem Yaptırmadım

27 NİSAN 2020              Halil Emre BEY

iPhone 7 Plus cihazımı servise gönderdim ama servis bana cihaza dışarıda işlem yapıldığına dair cihazımı geri göndermiş ben neden garantili cihazımı dışarıda ücret ödeyerek yaptırayım ben dışarıda işlem yaptırmadım şikayetçiyim gerekli bütün mercilere şikayette bulunacağım hiç memnun değilim Apple Gürgençler böyle bir iftirayı kabul etmiyorum kesinlikle tavsiye etmiyorum bütün sitelere sesimi duyuracağım

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Apple Güncelleme Sonrası

19 TEMMUZ 2020          Büşra HANIM

Apple. Telefonumun hafızası dolu olmamasına rağmen yazılım güncelleme yaptıktan sonra sürekli saklama alanı yok diyor hafızası hiç dolu değil ama

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Apple'a Mail Attım Dönüş Olmadı

29 HAZİRAN 2020         Gökçe HANIM

Brain Craft sitesinin yetkili firması Minerva Teknoloji ve Apple ile işbirliği olan firma Cihangir Koleji tarafında üye olduğumuz Brain Craft sitesine sistemin yönlendirmesi ile yanlışlıkla üye olmuş bulundum.Hemen siteyi aradım Apple firmasına mail atmamı onların iade iki hafta içerisinde yapacaklarını yapmazlarsa yardımcı olacaklarını bir sorun yaşanmayacağını söylediler.Apple firmasına 3 defa mail attım, Minerva Teknolojiye 6 defa mail attım ve aradım hiç bir dönüş olmadı ve artık telefonlarımı kayıt ettiler ki telefonlarıma da bakmıyorlar artık.Bu firmanın Apple firmasının adını kullanarak insanları dolandırdığını düşünüyorum.Lütfen şikayetimi dikkate alarak bu firmaya itibar etmeyin ve eş dost herkese iletin ki kimse mağdur olmasın.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Apple İcloud Hesabımın Şifresini Unuttum

31 MAYIS 2020              Hasan BEY

App Store şifresini unuttum ve iCloud hesabını kapattığım numaranın üzerine açmıştım o yüzden iCloud hesabının iptal olmasını arz ediyorum.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

İphone Telefona Yanlış Tespit Yapıldı

20 AĞUSTOS 2020          Adem BEY

 İphone konu telefonu mu onarım için gönderdim yanlış sorun tespiti yapıp telefonumu onarmadan tarafıma gönderdiler ofis iletişim personelleri müşteriye dalga geçer gibi konuşup yüzümüze kapatıyorlar bunun hakkında gereğinin yapılmasını istiyorum şikayetçi olduğum personeller ofis iletişimdeki Zeynep ve Hilal hanımdır.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

İphone Aksesuar Satın Almadım Ama Faturaya Yansıtmış

16 TEMMUZ 2020          Mustafa BEY

İphone 8 plus 6 taksitle aldım. Aksesuar almadığım halde faturama 12 ay boyunca 36 TL ek olarak faturama yansıtılmış. Normalde 69 TL olması gereken faturam 102 TL olarak gelecekmiş. Düzeltilmesi için size arz ederim.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

İphone X Garanti Süresi İçinde Kırıldı 

20 HAZİRAN 2020          Oğuzhan BEY

iPhone mağazasından şikayetçiyim şikayet etme sebebim iPhone X telefon aldım 6.000 TL ye telefonumun garantisi bitmeden yere düştü ve kırıldı hiç bir şekilde yapılmıyor ve sıfırı gelmiyor cihazın 6.000 bin TL min gittiğine de değil cihazın içerisindeki bütün evraksal işlemlerimin çöp olduğuna üzülüyorum cihazın yapılmasını rica ediyorum ilgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ederim.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

İphone Cihazımın Garantisi Var

10 HAZİRAN 2020          Adnan BEY

iPhone telefonumun garantisi devam ettiği halde bataryamı değiştirmiyorlar

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

TAKIM HAZIR

bottom of page