Birevim Hakkımı Yiyor

23 HAZİRAN 2020          Halil İbrahim BEY

Birevim şirketinin hakkımı yemesi. Mayıs 2020 de teslimatı hakettiğim halde yapmaması gerekçe ise maaş bordrosunun yetersiz göstermelerinden şikayetçiyim Başvuruda bana öyle bir bilgi verilmedi.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Birevim'in Müşteriye Verdiği Değer Sıfır

23 HAZİRAN 2020          Aydın BEY

BİREVİM Müşteriye verilen değer sıfır. Kesinlikle müşteri memnuniyeti yok. Verdikleri sözde durmuyorlar. Benim elimde delillerim ve şahitlerim var. Müşteri Getir erken teslimat yapalım dediler. 2019 Eylül ayından itibaren 4 müşteri götürdüm. Bugün 2020 Haziran ayı olmuş halen eksik hesaplama erken teslimat hakkımı yediler. Müşteri hizmetlerini 20 gündür arıyorum. Hep oyalama kesinlikle hiçbir çözüm yok. Şube ise genel merkeze devrediyor genel merkez ise şubeye gerçekten ben ve arkadaşlar yazıldığımıza pişman olduk. Bu konuda gerçekten mağduruz. İkinci güvensizlikleri ise teslimat 1-30 arası dendi 30. Ayın dolduğunda paranı alıyorsun dediler. Önce kaydı yaptırdıktan sonra işler değişti yok 30. Ayın doluyor 31. Ay paranı veriyoruz. Niye kardeşim 1 ay daha bekletiyorsun beni. Zaten kiracıyım durumum yok diye size yazıldık benim için 1 ay da 1 aydır kira ödüyorum. Bizi madem öyleydi ilk başta söyleseydiniz teslim tarihinden 1 ay sonra veriyoruz diye yani paramızla rezil olduk. Sorunumuzun çözülmesinde ise hiçbir ümidimiz yok. Ama böyle devam ederse daha yüksek mercilere başvuracağım.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Birevim Virüste Paramızı Geri İstedik Vermedi

29 MAYIS 2020          Filiz HANIM

Bir evim başvuru yaptık bize cayma bedeli 1000 milyar denildi virüs ortaya çıkınca paramızı almak istedik bize Haziran da vereceğiz dediler virüs nedeniyle paramızı verip bize Zor zamanlar da destek olmak yerine köstek olup telefonlara dönüş yapılmadı ve şikayet var a yazdım beni sözde bir evim yetkilisi diye birine aratıp daha 1 ay doldurmadığımızı kesinti olmayacağını ana parayla 15 gün içinde alacağımızı dediler ama 1 ay oldu ne arayan var nede telefonlara çıkan Mahkeme ye başvuracağım Benim telefonum ses kayıtlarını dinlenilmesini de talep edeceğim bir evim benden para kesmemesi gerekirken şimdi 3.600 TL kesinti dedi ki kesinti 1000 tl ama 1 ayı doldurmadan çıktık biz Lütfen rica ediyorum bir evim 3.600 TL ve ana para 40 milyarı versinler bize artık.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Birevim Malatya Şubesi Ödeme İçin Telefonlarıma Bakmıyor

17 MAYIS 2020          Yusuf BEY

Birevim teslimat geciktirmesi 2019 yılında Birevim'de 350.000 TL'lik bir projeye girdik ödemelerde hiçbir aksaklık olmadı. 2020 nisan ayının ilk haftası bizlere ödeme yapılacaktı bunun için gerekli teminatları verdik nisan ayının ilk haftası gerçekleştiremediler önce nisan ayının sonuna attılar sonra 14 Mayıs'a attılar Mayıs 14'de de gerçekleştiremeyip mayıs ayının 29'a tarih verdiler bu tarihte de verip vermeyecekleri belli değil. Üstelik gecikmeleri kendilerinden olmalarına rağmen nisan ve mayıs ayının taksitlerini kesip vereceklerini söylüyorlar ( birkaç ay daha geciktilerse benim paramı 20 ay kullanıp bana geri vermiş olacaklar ). Bununla birlikte Malatya'daki sorumluları M** bey telefon açıyoruz telefonumuzu meşgule atıyor döneceğim diye mesaj atıyor fakat 5 gündür dönüş yok maalesef, bir an önce ödememizin yapılmasını taksitlerimin de ödeme yapıldıktan sonra başlaması istiyorum.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Birevim Paramı Geri Vermiyor

14 NİSAN 2020          Azize HANIM

29 şubat 2020 Birevim 300.000 TL'lik ev için 80.000 TL peşinat verdik ilk taksitler 20 Mart 2020 olacaktı ev teslimatı 2021 Mayıs şeklinde anlaşma yapıldı fakat hemen ardından Dünyada hiç görülmemiş korona virüs sebebiyle ekonominin durduğu için ödeme yapamadık ve Paramızın iadesi için görüştük 80 bin tl paramızdan 17.bin 500 tl ücret kesmek istediler hizmet bedeli altında fakat daha bir ay olmadan ve ekonominin durduğu anda bu şekilde cvp verdiler. Bizde bu zor günlerin geçmesini bekleyerek kaldığımız yerden devam edelim fakat bize 10 bin tl geri iade istedik bundada bizi 1 haftadır oyalayıp red cevabı verdiler ben borç para istemiyorum bu zor günlerde kendi paramı istediğim halde bu şekilde ilgisiz alakasız ve acımasız bir şekilde cvp aldım. Şikayet edecek hakkımı savunacak şuan da korona virüs sebebiyle hiç bir şekilde hakkımı savunamıyorum Tüketici mahkemeleri korona virüs sebebiyle ve heryer kapalı yetkililerin Devletimin öncelikle bu virüs olayı bittikten sonra hakkımın savunulmasını talep ediyorum Benim paramı bana vermiyorlar hiçkimse Birevim Olayına girmesin çünkü imzaları atılana kadar her gün arıyorlar iş bittikten sonra tamamen ilgisizler yetkililerin buna bu gibi Birevim kurucularına adaletli şekilde davranmadıkları ve insanları madur ettikleri için hakkımızın savunulmasını rica ediyorum Saygılarımla

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Şikayet Sitemiz, Şikayetlere Gelen Her Türlü Şirket Cevabını Ücretsiz Olarak Yayınlamaktadır.

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır.