top of page

HUAWEI

MEMNUNİYET YÜZDESİ :  % 0

ŞİKAYET SAYISI              :  09

Huawei Hakkındaki Tüm Tüketici Şikayetleri

Huaweı'den Aldığım Telefon Sürekli Arızalanıyor

23 KASIM 2020              Cafer BEY

Huawei mate 20 lite telefon aldım ama telefonda hayalet ekran oluşmasaydı garanti kapsamında gönderdim sorun giderildi diye bana geri gönderdiler 2 gün sonra telefon aynı hatayı verdi tek gönder dediler gönderdim yine akran değişimi yapıldı deyip bana gönderdiler merhaba ama ne varki şimdi telefonda yine aynı hata var benim bildiğim aynı arıza üzerinde tamir ve servise giden telefon değişim yapılır ama adamlar ilgilenen yok biz yapamayız o zaman bu ürünleri satmayın kardeşim şikayetçiyim en üst mercilere kadar da çıkıp Hakkımı arayacağım.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Huaweı'den Aldığım Telefon Garanti Kapsamına Girmiyor

16 KASIM 2020              Şerife HANIM

Huawei servisine telefonumu gönderdim önce beni arayıp cihaz yapılacak fakat garanti kapsamına girmiyor 220 TL ücreti var dediler kabul ettim sonrada biz özel servisiz ücret talep ederiz dediler demek ki özel olduğu için ücret talep edildi garanti kapsamı falan hikaye tekrar arayıp cihaz yurt dışı yapamayız geri gönderiyoruz dediler cihazım Türkiye'den alınmıştır hiç hakları olmadığı halde bilgim olmadan cihazımı açtılar yapmadan geri gönderdiler cihazın yanına olmadığına dair rapor istedim onu da göndermediler 10 gündür mağdurum elimde telefon yok cihaz yapılmadı karşımda muhatap yok rapor göndereceğiz deyip beni oyalıyorlar yazık günah o kadar para verip alıyoruz benim mağduriyetimi kim karşılayacak.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Huaweı'den Aldığım Telefon Sorunlu

16 KASIM 2020              Hanife HANIM

Huwai telefon, bir yıl oldu alalı ve defalarca servise yollamama rağmen hala sonuç yok sürekli halledeceğiz diyip ve hiç bir şekilde sonuç alamıyorum, sürekli dönüyor, klavye kendiliğinden atıyor video çekip atmama rağmen hala sonuç yok ve rica edip yalvarıyorum, pandemi dönemi dışarı çıkamıyorum kanser hastası oldugumu dile getiriyorum tüm bağlantı takdir edersiniz bu telefonlar, ve şu an sizlere yazarken bile on defa kavye kayboldu lütfen ilgilenir misiniz lütfen...

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Huaweı Bana Yanlış Telefon Verdi

04 KASIM 2020              Furkan BEY

Huawei p20 Lite, gönderilen telefonla gelen telefon aynı değil gönderdiğim yerde telefonlarına ulaşamıyorum.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Huaweı'den Aldığım Telefon Bozuk Çıktı

11 EKİM 2020                Adil BEY

P smart 2019 gönderdim ama anakart sorunlu diye ücret çıkarıldı anakart içte bir parça telefonun beyni nasıl kullanıcı hatası oluyor satılırken garanti belgesinde yazmıyor böyle bir şey tüketici mahallesi ne vericem eyer sorunum çözülmez ise telefon açılmamış tamir görmemiş nasıl kullanıcı hatası olur.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Huaweı Telefonda Play Store Uygulaması Yok

27 AĞUSTOS 2020          Ünal BEY

HUAWEI aldığım telefon play store olmadığı için şirket programını indiremiyorum faturanın üzerine aldığım telefonu bayi geri iade almıyor. HUAWEI play store gibi program oluşturmuş ama benim program içinde yok alt yapı çalışmaları sürdüğü söyleniyor ama bitişi ile ilgili bir şey yok.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Huaweı Mate 8

13 AĞUSTOS 2020          Cafer BEY

485 TL tamir ücreti ile anakart kaynaklı Dokunmatiğini size yaptırdığım Huawei mate8 maalesef sizden sorunlu geldi. Telefonu fabrika ayarlarına döndürdüğümde dokunmatik çalışmıyor, kurulumu kablosuz PC mause yardımı ile tamamlayabiliyorum. Yani dokunmatik halen kısmen sorunlu.Daha önce sorunsuz olan modem Wifi bağlantım şimdi reddedildi, bağlanılamıyor.Daha önce sorunsuz olan arka kamera da bozulmuş, yan sanayi kamera satın alarak kamera sorununu çözdüm.Özetle teknik servisinizden memnun kalmadım, mağduriyetim devam ediyor. Saygılar.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Huaweı Telefonumda Sorun Çıktı

18 HAZİRAN 2020         Murat BEY

Kuveytte 18.500 TL. Olan Huawei Mate XS Türkiye'de 30.000 TL. Kuveytte 6.460 TL olan P40 Pro 5G Türkiye'de niçin 11.000 TL. Nin üzerinde? Çok ilginç bir durum. Mate 30 Pro'nun 4.5G lisi Türkiye'de 9000 TL. İken Mate 30 Pro'nun 5G lisi Kuveytte 6.000 TL. Yani P40 Pro'nun 7.500 8.000 TL. Bandında olması lazım Türkiye'de. Mate Serisinin fiyatlarını karşılaştırdığımızda. Huawei Türkiye'ye vergiler dışında farklı fiyatlar uyguluyor bence. Ekte Sunmuş Olduğum Resimler her şeyi Açıklıyor. Farklı markaların uygun fiyatlı iyi telefonları varken Huawei'nin bu telefonlarına bu fiyatları vermek çok akıl mantık işi değil. Türkiye'deki Müşteri hizmetleri de iyi değil. 1 yıl önce kampanyaları vardı. Servise telefon götürdüm tamir için. Sonrasında ankete de katıldım. Hediye göndereceklerdi ama 1 yıl oldu ne arayan ne soran ne de hediyemi yollayan var. Suudi Arabistan'da 6 ay kaldım. Orada Huawei telefonum sorunlu çıktı. Adamlar hemen yeni telefon gönderdiler. Yanında hediye olarak fıstıklı hurma gönderdiler. Sonrasında birkaç defa da arayıp sordular telefonunuzdan memnun musunuz bir sıkıntı var mı diye. Türkiye'de sistem farklı. Telefonu sat ya da servisten al. Arayan soran memnuniyeti öğrenen falan yok. Türkiye'de her şey ürünü satana kadar. Bu yüzden Türkiye'den uzun yıllardır mecbur kalmadıkça bir şeyler almıyorum. Herkes hakkını savunursa ve boykot ederse firmalar da düzelir diye düşünüyorum. Huawei Türkiye bu şekilde davrandığı sürece bu tarz şikayetleri bütün sosyal platformlarda kanıtlarıyla ispatlarıyla yapacağım.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Huaweı Sıfır İlgi Sıfır Alaka

21 NİSAN 2020              Serkan BEY

Cihazım Huawei p20. Cihazımın garanti süresi 4-5 ay kadar kaldı, şarjı çabuk bitip çabuk ısınıyordu. Garanti bitmeden göndereyim toz vs... Temizlenir eksikleri giderilir diyerek garantiye gönderdim. Anlaşmalı olduğunuz kargo şirketi yolda kırılırsa biz mesul değiliz diyor peki deyip gönderdim. 2 gün sonra aranıyorum Fix Smart'tan ve 1.500 TL masraf çıkarılıyor bana. Kasada yamulma varmış değişmeli denildi bende ben sağlam gönderdim 1500 liralık nasıl bir masraf olabilir ne kasada ne ekranda herhangi bir kırık nokta dahi hiç bir şey yokken dedim.telefondaki hanımefendi size kırık var diyen olmadı kasa yamuk garanti kapsamıyor 1500 lira masrafı var dedi. Garanti kapsamındaki şeyleri yapın o kalsın dedim ve o olmadan hiçbir şey yapamayız denerek elim kolum bağlandı ve telefonum Günler sonra daha kullanılmaz halde elime gönderiliyor. Dahası cihazı 08.04.2020 tarihinde gönderdim hiç bir islem yapılmadan bana gönderdikleri tarih 13.04.2020 ve elime ulaşacağı tarih 20.04.2020, işlem yapılmaması sebebiyle mağdurum urunun tek islem yapılmadan 12 gün gelmemesiyle daha da mağdurum. Ben 4.000 lira bu telefona en ufak şeyde kafadan yarısı kadar masraf daha çıkarsınlar diye mi verdim? Bir daha asla Huawei telefon kullanmayacağım. 0 ilgi 0 alaka.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

TAKIM HAZIR

bottom of page