top of page

METRO TURİZM

MEMNUNİYET YÜZDESİ :  % 0

ŞİKAYET SAYISI              :  12

Metro Turizm Hakkındaki Tüm Tüketici Şikayetleri

Metro Turizm Kalitesiz Bir Firma

23 ARALIK 2020            Bektaş BEY

Metro turizim. Ankara'dan Elbistan'a otobüs bileti aldım otobüs istanbuldan gelip Elbistan’a gidiyor bana Ankara'dan bilet aldım gece saat 03’te gelecekti bir saat bekledim gelmedi yazaneye geçtim sordum otobüs gelmedi haberde vermedi ne oldu dedim direk geçtiğini söylediler bilet neden satıyorsunuz o zaman dedim beni çok mağdur ettiler. Metro turizm çok problemli bir firma.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Metro Turizm'deki Muavin Çok Saygısız Davranıyor

18 ARALIK 2020            Ensar BEY

Şuan hala yolculuk yaptığım Metro Turizm muavini ve şoförü şahsıma karşı saygısız davranmaktadır. “ Sen nerde incen?” gibi cümleler kurmakta, araç kullanırken bağıra bağıra telefonla konuşmakta, konuştuğu kişiyle bağıra bağıra tartışmaktadır. Şahsımı kaile almayıp aşağılayıcı hareket, jest ve mimikler kullanmaktadır. Yolculuk yaptığıma pişman oldum.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Metro Turizm Yasak Olmasına Rağmen Seyahat Etti

06 ARALIK 2020            Muhammet BEY

06/12/2020 21:00'da Metro Turizm sokağa çıkma yasağı olduğu halde şehirler arası yolculuk yaptığı ve covid 19 HES kodu sorgulamadan ve ateş ölçümü yapmada yolcu almaktadır.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Metro Turizm Çok Kötü

12 EKİM 2020                Oktay BEY

Metro Turizm araç güvenli değil hiçbir kurala uyumuyorum müşteri azarlanıyor. Parami iade etmiyorlar.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Metro Turizm Beni Mağdur Etti

07 EKİM 2020                Sezai BEY

METRO TURİZM 07.10.2020 TARİHLİ BİLECİK İSTANBUL SEFERİ SAAT 06.20 BİLETİM VAR. 06.15 DE ÖZEL ARACIM İLE OTOGARA GELDİM. 06.35 DE OTOBÜS HÂL YOK. ŞİKAYET HATTINDAN ŞOFÖRÜN TEL NO VERDILER. ARADIM SAKARYA PAMUKOVA'DA OLDUĞUNU SÖYLÜYOR. DEDİĞİ YOL MESAFESİ 45 DAKİKA. YANİ YAKLAŞIK 06.00 DA BILECİK OTOGARINA GİRİP CIKMIŞ. BENİM 06.20 KALKIŞ SAATİNE BİLETİM VAR NEDEN SAATİNİ BEKLEMİYOR. BEN BİLECİK'TE KALDIM VE İSTANBUL'DA OLAN RANDEVU'LU İŞLERİM TAMAMEN KALDI. ÇOK AMA ÇOK MAĞDUR OLDUM. NOTER'DE İŞLERİM VARDI. ÖZEL ARAÇ İLE GİTMEK ZORUNDA KALACAĞIZ. MAĞDURİYETİMİN GİDERİLMESİNİ İSTİYORUM.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Metro Turizm Yanlış Yerde İndirdi

26 AĞUSTOS 2020          Derya HANIM

Metro turizm metro turizm otobüs firmasından 19.00 saatinde boluya bilet aldım 1 saat rötarlı geldi daha sonra bolu otogarda 2 yolcu ineceğimizi bildikleri halde bizi bolu otogarda indirmeyi unuttular yeniçağa yolundan tekrar boluya geri donduk tam 2 bucuk saat geç indik otobüsten ayrıca muavin araç icinde sigara icti.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Metro Turizm İptal İçin Müşteri Hizmetleri Açmıyor

13 AĞUSTOS 2020          Leyla HANIM

Metro turizmden bilet com dan online 12 ağustos 10 30 da XYYKHZ3 kodla 160 tl lik bilet aldım ankara aşti 13 ağustos 19 00 da ki izmit arabasına iptal ettirmek zorunda kaldım fakat müşteri hizmetleri ne ulaşamıyorum 202003500714 ve 202003500722 kodla şikayet talep formu dahi oluşturmama rağmen yanıt alamadım paramın yanmaması iade edilmesini talep ediyorum.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Metro Turizm Bilet İadesi Olmadı

18 TEMMUZ 2020          Dilara HANIM

Metro turizmden aldığım biletin saatini değiştirmek icin 2 saat oncesinden firmaya ulaşmaya çalıştım çağrı merkezine ve izmir otogar şubesine 1 saatte anca ulaşabildim. şube internet bileti olduğu icin değişiklik yapamadığını çağrı merkezi de değişikliği son 6 saat icinde yapabileceğini söyledi. 6 saat icinde geç kalacağımı öngörseydim zaten konuştuğum kişilere gerek kalmazdı. biletimi ne açığa aldılar ne de iade yaptılar. resmen haber vermeme rağmen paramı aldılar. şikayetçiyim paramın iadesini istiyorum.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Metro Turizm Sorumsuzluğu Yüzünden Suçsuz Yere Ceza Kesildi

29 HAZİRAN 2020          Sefer BEY

Metro Turizm - Pandemi kurallarına firma tarafından uyulmayıp biletler kesiliyor şikayet üzerine emniyet güçleri çevirmesi sonucunda firmanın kestiği bilet sahipleri suçsuz bir şekilde emniyet güçleri tarafından ceza kesildi bu konu hakkında çözüm bulamadık.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Metro Turizm Beni Mağdur Etti

21 HAZİRAN 2020          Orhan BEY

Hayırlı günler 21 Haziran 2020 de saat 2:15 de Ankara AŞTİ terminalinden METRO turizim şirketin den bilet aldım saat 3:00 bileti 5 kere sormama rağmen otobüs gelecek denildi ve otobüs gelmedi ben 41 nolu satış noktasına gittiğimde aradılar otobüs şoförünü Elmadağ da olduğunu bildirdi ve beni mağdur ettiler saat 4.15 olan başka bir firmadan aldım hiç ilgilenmediler mağdur oldum şikayetçiyim zabıta noktasına gittim ve ordaki beyde biz ne yapalım otobüs hakkında bilgileri aldık dedi şikayetçiyim.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Metro Turizm'den 2 Kişilik Bilet Aldık

16 HAZİRAN 2020          Okan BEY

Metro turizim. 14.06.2020 tarihinde 2 kişilik Antalya 23.20 Alibeyköy kalkış saatli bilet aldık otobüs perona 23.45 de giriş yaptı gecikmeli bileti satılırken 23.20 diye satılıyor neyse araca bindik koltuk no 23. Ve 24 du birde baktık koltuk dolu muavini çağardık onlar şamandıraca inecekler siz arkaya geciverin şimdilik kadının bileti de 23.24 koltuklu neyse onada tamam dedik olur böyle şeyler geçtik en arka koltuklara ve ayrıca bildiğim kadarı ile o koltuklar bizim sigorta poliçenizede işleniyordu arkaya geçtik koltuk neredeyse gerçekten yok diyebilirim araç berbat eski ve aşırı yıpranmış tv ler bozuk şarj girişleri arızalı leş gibiydi ablamız şamandırada indi bizde yerimize geçtik 12 saat uzun bir seyahat süresi araç leş devam ediyoruz ve asıl sorun bu 12 saat boyunca bir muavin veya kabin ile görevli hoş 1 bardak su bile ikram etmez mi hiç bir yolcuya yazıktır paramizi biz bu hizmetleri daha iyi alamak için ödemiyor muyuz maalesef hayatımızdaki en kötü ve ilgisiz seyahat oldu metro turizm bizleri enayi yerine koydu gerekenin yapılmasını arz ederim

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Metro Turizm'den Şikayetçiyim

15 HAZİRAN 2020          Mehmet Ali BEY

Metro Turizmden 15.06.2020.tarihin de adanaya saat 3te bilet aldım. Yaklaşık 30 dk geçmesine rağmen hala araç gelmedi daha sonra yazıhaneyi arayarak gececi personel ile görüşerek aracın gelmediğini söyledim. O kişinin bana aracın daha 03:30 da Ankara göl başında oldugunu söyledi. Ben aracın neden böyle geçtiğini sorduğum da ben mi sürüyorum gibi ithamlarda bulundu. Bende sen sürmüyorsun sizin firmanın çalışanı sürüyor dedim. Oda banane ondan dedi. Daha sonra bileti iptal etmek istediğimi söyledim oda iptal edemeyeceğini söyledi sonrasında neden diye sorduğum da sürenin dolduğunu söyledi ve bileti iptal etmedi. Beni mağdur durumda bıraktı ve asker oldugum için görev yerime gecikmeli gitmek zorunda kaldım. Onun üzerine aynı metro firmasının başka Bi aracıda adanaya gidiyordu. Ve ben şöföre beni adnaya götüre bilir misin birgilime geç kalcam dedim oda bunun üzerine benden 50 TL para istedi yani Bilhassa benden haksız kazanç elde etmek istedi. Bende üzerim de nakit yok. Dedim oda sigara alırsan da olur dedi. Bence mecburen daha fazla mağdur olmamak için kabul ettim. Daha sonra sigara almak üzre tapan dinlenme tesislerin deki petrol ofisi marketine sigara almak üzere gittim. Üzerimde nakit olmadıgı için sigarayı karttan çektireceğimi beyan ettim. Oradaki çalışan 55 60 yaşlarında ki şahıs ise karttan sigara çekmediklerini beyan etti bende neden çekmiyorsunuz dedim oda karttan sigara satışı yaptıklarında para kazanamadıklarını söyledi. Bende bunun üzerine neye dayanarak böyle bişey yaptığını sordum elinde evrakınız var mı dedim satılamayacağına dair oda ben kendim satmıyorum diyerek cvp verdi. Bende bunun üzerine sizi şikayet edeceğim dedim oda nereye edersen et dedi. Bunları yazıyorum dile getiriyorum. Ümid ediyorum ki metro firması, Aksaray yazıhanesindeki çalışan şahıs, beni haksız kazan elde ederek adanaya götüren Şöför ve marketteki çalışan personel ümid ediyorum ki cezalandırılacaktır. İnşallah cezalandırırlar da. Gereğinin yapılmasını arz ederim. Gerçekten ama çok mağdur oldum.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

TAKIM HAZIR

bottom of page