top of page

PEGASUS

MEMNUNİYET YÜZDESİ :  % 0

ŞİKAYET SAYISI              :  10

Pegasus Hakkındaki Tüm Tüketici Şikayetleri

Pegasus Paramı Geri İade Etsin

25 ARALIK 2020            Mediha HANIM

Pegasus. Nisan 2020 ayı için Ankara-Bodrum, gidiş-dönüş bilet aldım. Pandemi nedeniyle uçuşlar iptal olunca 24 Mart 2020 tarihinde 81+81 lira vererek bileti açığa aldırdım. Şimdi uçuşu iptal ettirmek istiyorum, Pegasus toplamda 500 lira ödediğim bilete 80 lira geri ödeme yapıyorlar.... Bu soygunun önlenmesini ve paranın iadesini istiyorum.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Pegasus'ta Sosyal Mesafe Kuralları Uygulanmıyor

10 ARALIK 2020            Gamze HANIM

Pegasus hava yolları sosyal mesafe kurallarına uyum sağlanmadan herkes 3 kişi aynı koltukta oturmaktadır. Mardin izmir Pegasus 14.20 saatindeki uçuş uçak da herkes yan yana ve sosyal mesafe olarak sadece maske kuralı geçerli kılmışlar.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Pegasus Bavulum Kırılmış

10 ARALIK 2020            Murat BEY

Pegasus hava yollarında uçuş yaptım fakat bagajım hasarlı bavulumun altı boydan boya kırık lütfen yardımcı olur musunuz.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Pegasus İnsanları Eksik Bilgilendirmiyor

10 KASIM 2020              Yasemin HANIM

Ege üniversitesi tıp fakültesine eşimin rutin sağlık kontrolüne gitmesi için Pegasus havayollarından hes kodumuzu vererek biletimizi aldık eşim 65 yaş üstü. Havaalanına gittiğimizde 65 yaş üzeri olduğu için sağlık izin belgemizin olması gerektiği söylendi biletimizi ucuz olur diye 15 gün öncesinden aldık hes kodunu verdik biletimizi verirken tamam denildi biletimizi aldık ama e devletten ve 199 'dan sağlık kontrolü dediğimiz halde izin çıkmadı. Hes kodunda izin çıkmadığı belli değilse neden hes kodu isteniyor belli ise Pegasus bizi uyarmadan neden bilet veriyor. Mağdur edildim ve uçağa binemedim dolayısı ile kontrolede gidemedik. Eşim ve ben korona değiliz. Eşim amfizem hastası sürekli kontrol gerekli başka bir doktora gitsek sil baştan başlanacak tedavimiz geriye gidecek. Pegasus havayolları tarafından ayrıca sağlık bakanlığı tarafından madur edildim. Lütfen bizim gibi rutin kontrolleri olan covid-19 OLMAYAN 65 yaş üstü hasta olan eşime ve bizim gibi olan hasta ve hasta yakınlarının bu çıkmazına çözüm bulun. Şu an eşim evde ve sizden gelecek cevapla doktorumuzun kontrolüne gideceğiz.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Pegasus Paramızı Geri İade Etsin

29 EKİM 2020                Zafer BEY

Merhaba, Ekim ayında Pegasus havayollarından 2 Frankfurt bileti aldık. Ama maalesef Almanya'nın karantina uygulaması sebebiyle biletimizi hemen iptal ettik. Pegasus çalışanları ödemiş olduğumuz 3000 TL'nin 2000 TL'sini iade edeceklerini belirttiler. Ama yaklaşık 1 aydan beri oyalanıyoruz ve hiç bir ödeme karta iade edilmedi. Aradığımızda telefonda sürekli oyalanıyoruz, hukuki süreci başlatmak tan başka bir çözüm görünmüyor galiba saygılar.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Pegasus Çok İlgisiz Davranıyor

18 EKİM 2020                Fatma HANIM

Pegasus 1 saat önceden gelmemize rağmen sıra olduğu için kimse ilgilenmemiştir ve uçuşa yarım saat kala bizi içeri almayıp uçuşu iptal etmiştir.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Pegasus Bagajımdaki Eşyayı Kırmış

14 EYLÜL 2020              Sezgin BEY

Pegasus hava yolları ile 05.09.2020 tarihinde almanyadan kayseri uçuş yaptım. Şahsıma ait televizyon aldım kırılabilir kargo diyerek 30 Euro fark alıdılar. Kargomu teslim aldım kayseride. aldığım anda bakmadım eve gittikten bir kaç gün sonra açtım televizyon kırılmış parçalanmış haldeydi üzerine yük koymuşlar. Aradım itiraz ettim kabul etmediler. O anda bakacaktınız deyip gönderdiler. Kırılabilir eşya olarak ekstra para alıp sonrasında ilgilenilmedi şikayetim bu yönde.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Pegasus Bagajlara Dikkat Etmiyor

16 TEMMUZ 2020          Murat BEY

Pegasus Hava taşımacılığı şirketi Valizimizin tekerleği kopmuş kayıp.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Pegasus Biletimi 3 Kez İptal Ettiler

14 TEMMUZ 2020           Yaşar BEY

PEGASUS Rzv no PGJMFC Kıbrıs uçuşlu kendilerine göre ayarlayıp üç defa uçuşumuzu iptal ettiler bende Kıbrıs'a üç defa tatil başlangıç gününü değiştirip fark ödedim Ailemle en son 09-07-2020 gidiş tarihinde iptal ettiler 8 Ay önce tatile ödediği para ile bugün tatile gidemiyorum Pegasus gidiş dönüş paramızı ödemiyor mazeret üretiyorlar uçuş yasakları bittikten 2 Ay sonra vereceklermiş yani ne zaman 1 sene sonra belki. Ödediğim ücretin kartıma yatırılması mağduriyetimiz giderilmesini arz ediyorum.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Pegasus Bilet Aldım

20 HAZİRAN 2020          Kübra HANIM

Pegasus bilet aldım 30hazıran için ama şu an bulunduğumuz virüs yüzünden 10 una ertelemek istedim bileyimi bana 185 tl cezai işlem uyguladıklarını söylediler 2 bilet için böyle bişey nasıl olabiliyor daha gününe 20 gün var iken ben ileri tarihe atıyorum bileti ve bana ekstra para ödeyeceğimi söylüyorlar resmen rezillik insiyatif olarak böyle bişey yapmaları çok ayıp bir daha bu şirketen bilet almıyacağım cezai izlem olarak ödememi söyledikleri miktarıda ödemek istemiyorum.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

TAKIM HAZIR

bottom of page