top of page

TÜRK HAVA YOLLARI

MEMNUNİYET YÜZDESİ :  % 0

ŞİKAYET SAYISI              :  07

Türk Hava Yolları Hakkındaki Tüm Tüketici Şikayetleri

THY Uçuşum Haksız Yere Gerçekleşmedi ve Ücret İade Edilmedi

02 EYLÜL 2020          Ömer BEY

02/09/2020 tarihindeki uçuşum gerçekleşmedi . Sebebi ise iki tane covid 19 testi yaptığım için yüksek risk gurubunda olduğumu söylediler THY çalışanları . İlçe sağlık ve sağlık bakanlığını aradım öyle bir durum söz konusu olmadığını söylediler . Sistem güncellemelerini yapmadıkları için yüksek risk grubunda göründüğünü ilettiler test sonuçlarının negatif olduğunu e nabız üzerinden gösterdim yine uçuşum gerçekleşmedi . Uçak biletimi açığa almak istedim . Yine bu kez fark aldılar yarın tekrar hava İst için toplamda 3 tane bilet kesmek zorunda kaldım 66 TL ve bilet fark fiyatı ödedim bunların tarafıma iade edilmesini istiyorum.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

THY Uçuşumda 2.400 Tl Değerinde Eşyam Çalındı

13 TEMMUZ 2020          Fariz BEY

13 temmuz 2020 tarihinde İstanbul'dan Iğdır'a uçuş gerçekleştirdim benim sırt çantamdan 2.100 tl aldığım Apple marka tablet, 2 adet samsung şarj aleti, power bank ve 9 paket sigaram çalınmıştır Türk Hava Yolları ile uçuşumu gerçekleştirdim 2.400 tl kadar zararım var bunu nasıl çözeceksiniz.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

THY Uçuşları İptal Oldu 

29 HAZİRAN 2020          Levent BEY

THY ve Lüleburgaz acentesi.Lüleburgaz şubesinden Haziran 13 ne Özbekistan'dan eşim ve 2 çocuğum için bilet aldım. Çocuklarım pandemi nedeni ile orda kaldı getiremedim. Uçuş iptal oldu 17 sine attılar. 17 sinden Temmuz 1 e attılar. Temmuz 1 uçuşu da iptal oldu.ben Özbekistan'dan charter uçuş buldum.Borç bulup bilet buldum gelişleri için.Şimdi bu acente benim paramı 2 ay sonra ödenecek diyor.nakit olarak ödediğim şartlarımın müsait olmadığı dönemde THY yolları ve bu acente benim paramı kullanmaya ne hakkı var ben zaten maaşlı çalışan bir insanım bana yardımcı olun lütfen.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

THY Müşteri Hizmetleri

16 HAZİRAN 2020          Halil İbrahim BEY

SPK tav ve Thy hisselerine yapılan baskı ve gerçeği yansıtmayan alımlar aynı zamanda söz verilen hisse alımı için tav hisse için alımlarının yerine getirilmemesi.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

THY Müşteri Hizmetleri

12 HAZİRAN 2020          Ebru HANIM

Türk Hava Yolları müşteri hizmetlerin den şikayetçiyim biletiniz iptal edilmiştir diye mesaj gönderip iptali ile ilgili bilgi almak için tam 2 saat boyunca bağlanmaya çalıştım ve 2 saat boyunca diğer müşteriler le görüşme yapılıyor deyip beni bağlamadılar ben iptal sebebini kimden öğrenicem Allah aşkına kime ulaşmam gerek lütfen yardımcı olun.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

THY Roma Uçuşu 

6 HAZİRAN 2020          Öznur HANIM

THY dan 10.06.2020 tarihli İstanbul -Roma uçuşu bileti aldık. Haberlerde İtalya uçuşu olmadığı belirtiliyor. Danışma hatlarında uçuş gözükmüyor sesli mesajı verilmekte fakat hiç bir şekilde mesaj yada e-posta almadık ve Bilgi verebilecek bir yetkili ile görüşemedik. Mağdur bırakıldık.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

THY Aldığım Bilet Adıma Tanımlanmıyor

2 HAZİRAN 2020          Mehmet BEY

Türk hava yolları şirketi 30 hazirandan bugüne almaya çalıştığım yolcu uçak biletim hala adıma tanımlanmadı buna rağmen ekstra ücret talep ettiler ekstra ücret ödememe rağmen halen daha uçak biletimi adıma düzenlemediler ve toplamda 519 tl uçak bileti karşılığında paramı aldılar ilk etapta 389 tl olarak bileti gösterip sattılar hesaptan param kesilmesine rağmen halen biletim yok yardımcı olun çok insan mağdur oldu.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

TAKIM HAZIR

bottom of page