top of page

VESTEL

MEMNUNİYET YÜZDESİ :  % 0

ŞİKAYET SAYISI              :  59

Vestel Hakkındaki Tüm Tüketici Şikayetleri

Vestel Tabletimde Şarj Problemi Yaşıyorum

20 OCAK 2021                Süleyman BEY

12.12.2020 de almış olduğum 10 inç tablet şarj sorunu var şarja takıldığı zaman şarj etmiyor servise gönderdik 1 hafta sonra geldi yine aynı sorun devam ediyor servis teki elemanlar kullanıcı hatası olduğunu söylüyorlar ama kullanan benim lisede okuyan kızım ben bu suçlamayı kabul etmiyorum sorununu çözün lütfen ben asgari ücretle çalışan birisiyim yetkililere buradan sesleniyorum evimde Vestel ürünlerini kullanıyorum böyle bir sorunla karşılaşmadım yerli malı bizim ülkemizin ürünü dedim ama bu üründe hep bir sorun yaşıyorum buda beni rahatsız ediyor.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Vestel Kahve Makinasının Seviyesi Ayarlanmıyor

18 OCAK 2021              Özlem HANIM

Vestel filtre kahve makinasının sıcaklık seviyesinin ayarlanmasında problem var. Çok düşük seviyesi hiç bir şekilde ısıtma sağlamıyor.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Vestel'den Aldığımız Çamaşır Makinesinin Motoru Bozuk

29 ARALIK 2020            Nihat BEY

Vestel çamaşır makinesi motor arızası arızaya kaynaklı motorun aynısından bulunmadığı için farklı motor takacaklarını motorun uyum sağlayabilmesi için kart değişeceği ve diğer işlemleri yapılacağı motor değişimi için sadece 500 TL ücret istediler sonrasında motor bulunmadığı için farklı motor takacaklar bundan dolayı ücreti 850 TL de istediler motor garantisinin 10 yıl olduğunu biliyoruz dayanıklı tüketim malları kanunen hakkımız var iken bizi mağdur ettiler üretmiş oldukları ürünün motorunun ellerinde bulunmadıklarını beyan ettiler elinizde olmayan bir ürünün neden satar veya neden pazarlarsınız bundan dolayı da tüketici heyetine başvuracağız.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Vestel'den Aldığım Kulaklık Soyuldu

29 ARALIK 2020            Gökhan BEY

VESTEL 2019 Aralık Ayında Desibel marja kablosuz kulaklık aldım, 2020 Aralık Ayında kulaklığın deri kısmında komple soyulmalar olduğunu farkettim, servise verdim kullanıcı kaynaklı olduğunu söylediler. Ve benden 150 ve 200 TL olmak üzere ücret talep ettiler, Vestel ailesi, kulaklığın neresinden tutupta kullanacağız acaba, garanti belgesi olarak verdiğiniz belge ne işe yarar, Kesinlikle Vestel’in mağazasından çöp bile almayın arkasında durmuyorlar sattıkları ürünün.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Vestel Haksız Yere Servis Ücreti Aldı

20 ARALIK 2020            Emre BEY

Vestel televizyon 4 yıl önce aldığım televizyon internete bağlanıyordu şimdi bağlanmıyor servise baktırdım yazılım güncellemesi olması gerekiyor dedi ama bunlara yazılım yapılmıyor dediler zaman sonra güncelleme özelliğini kaybediyor dediler ve ücret aldılar benden şikayet ettiğim halde dönüşüm yapmadılar tam sahtekarlar.

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Vestel Derin Dondurucu Defolu Çıktı

18 ARALIK 2020            Şaziye HANIM

Vestel derin dondurucu N11 üzerinden almış olduğum defolu ürüne halen bir çözüm bulunamadı. Vestel çözüm merkezi müşteri temsilcisi T**** Hanım beni çok güzel aldattı bana verilen sözler tutulmadı benim çözümünü halledeceğim söyleyip bana teşekkür yazdırıp beni bir güzel dolandırdı ama ben bu işin peşini bırakmayacağım hakimi gerekirse Tüketici mahkemesinde çözüm sağlayacağım Vestel'e bu yakışmadı Vestel ya sözünün arkasında dur yada defolu ürününü al yada paramı iade et.

 

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Vestel'den Sakın Televizyon Almayın

18 ARALIK 2020            Tamer BEY

Vestel marka akıllı büyük ekran televizyonu 3 ay önce aldım fabrikasyon hatası olarak anten girişi olmadan teslim ettiler daha sonra tamirini yaptılar ama cihazda kapanma ve renk değişimi sorunları başladı defalarca götürüp yaptık deyip geri getirdiler değişim talebimi ciddiye almıyorlar kesinlikle Vestel TV almayın.

 

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Vestel'den Aldığım Televizyon Kırık Çıktı

18 ARALIK 2020            Ahmet BEY

Vestel İzmir Çiğli ikea servisinden toshiba 165 ekran televizyon aldım. Kargoyla eve geldi kurulum ekibi gelecek dediler ama gelmedi ve bende açtım televizyon ekranı kırık çıktı servisi aradım ama kendi açtığım için garantiye girmiyormuş ihale bana kaldı yani bu konuda sizden ricam ivedi şekilde destek istiyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

 

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Vestel Ürünü Asla Almayın

14 ARALIK 2020            Serap HANIM

Mart ayında aldığım Vestel 49 inc tv ekranı kırıldı. ekran değişimi için servis istedim. Kullanıcı hatası olduğu için ücretli değişim denildi kabul ettim. 1510 TL kabul ettim. Sonra ellerinde ekran olmadığını yenisiyle değişecek 2000 TL dendi onada kabul dedim. Yine arandım yenisi yok bir sürü teknik özellik sayarak bir üst modeli gönderilecek dendi. Teknik bilgim yok. benim Tv’nin bir üst modelimi dedim evet dediler. Geldi HI LEVEL marka. üstelik aynı gün ana kart arızası verdi. Tekrar değişim için yeniden ücret çıkacak dendi. Yeni tv parasını geçti verdiğim para. Yedek parça bulandırmamanın kusurunu 15 gündür sinir stres ve paramla ben niye ödüyorum? Asla VESTEL Ürünleri almayın.

 

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Vestel Ürününün Arkasında Durmuyor

12 ARALIK 2020            Alper BEY

Vestel- Vestel markasının ürünü olan windsor kurutma makinesi su kaçırıyor ve kesinlikle kurutmuyor defalarca konuşmamız sonucunda teknik servis değişim kararı alıyor merkez ise ürünü incelemeden normal diyor, hem mağdur olduk bem hayal kırıklığına uğradık ve hiç bir şekilde ilgilenmiyorlar, bu markadan alışveriş yapacak vatandaşlarımız iyice incelemeden gerekli tespitleri yapmadan ürün satın almasınlar, hiçbir şekilde Vestel ürünlerinin arkasında durmuyor.

 

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Vestel'den Aldığım Televizyon Sorunlu Çıktı

26 KASIM 2020              Mehmet BEY

Vestel yetkili servisi Vestel bayisinden 82 ekran smart tv aldım televizyonun sağ tarafında çizik çıktı değişim yapıldı değişim yaptıkları ürününde kendiliğinden kapanıp açılma sorunu var konu hakkında talepte bulundum servis her gelmesinde kapanma sorununun farklı seylerden olduğunu söyledi ama çözüm bulamadılar gereğinin yapılmasını arz ederim.

 

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Vestel TV Kurulumunu Yapmadı

11 KASIM 2020              Adem BEY

Vestel bayii Ankara Kahrankazan televizyon aldım 24:08:2020'de kurulumunu yapacaklardı almış olduğum Vestel bayii ama yapmadılar bunun yapılmasını istiyorum.

 

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Vestel Telefonumu Geri Versin

24 EKİM 2020                Mustafa BEY

Vestel Venüs Telefonumu Garantiye Verdim garanti kapsama dışı dediler şarj soket değişecek diye aldılar. sonra telefona ulaşamadık dediler vermediler geri daha taksitlerim duruyor mağduriyetimi arz ederim.

 

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Vestel Servisi Hiçbir Şekilde Yardımcı Olmadı

22 EKİM 2020                Hasan BEY

Vestel’den 09.10.202 almış olduğum SEG marka termosifon 15.10.2020 tarihinde eve ulaşmıştır. 15'inde servis gelmiş ancak evdeki tesisat borularında musluk olmadığı için montajı yapmamıştır. Servisin isteği üzerine tesisat borularına musluk taktırılmış, 20 Ekim tarihine tekrar randevu alınmıştır. 20 Ekim'de iş yoğunluğundan gelemeyeceklerini 21 Ekim sabahtan öğlen 12 ye kadar ilk montajda yardımcı olunacağı söylenmiştir. 21 Ekim'de sabah gelinmemiş servis arandığında öğlen 13.00-16.00 arası randevusuna alındığı söylenmiştir. Öğlen randevusuna da gelinmemiş ve herhangi bir bilgilendirme yapmaya bile gerek duyulmamıştır. 21 Ekim saat 17.00 de hem servis hem call center aranmış ve akşam saatlerinde mutlaka montaj yapılacağı söylenmiştir. 21 Ekim saat 17.58 de servis aramış ve havanın kapalı olduğundan iş yoğunluğundan yetiştiremediklerini söylemiş 22 Ekim'de montaj yapacaklarını iletmiştir. Şimdi size soruyorum, siz olsanız bir daha Vestel markasına güvenir misiniz? Bu konuda hangi kurumsallıktan hangi müşteri memnuniyetinden bahsedebiliriz, demek ki ücretli montajlarınız sizin için daha önemli, her şeye para gözüyle bakıyorsunuz. Söz aldığım her platformda, gördüğüm her insana Asla Vestel markasını tercih etmemesi için elimden gelen her şeyi yapacağım. Bu saatten sonra montajı yapsanız da yapmasanız da bir şey farketmeyecek.

 

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Vestel Buzdolabı Arızalandı

21 EKİM 2020                Melahat HANIM

Vestel No Frost buzdolabı arızalandı bütün ürünlerimiz bozuldu ilgileniyoruz deyip geçiyorlar parça Manisa’dan isteniyor gelmesi 4 gün sürdü hala bekliyoruz. Yerli diye diğer beyaz eşyalarda da Vestel tercih etmiştik bin pişmanım her şey lafta.

 

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Vestel Bulaşık Makinesi Bardaklarımı Çiziyor

19 EKİM 2020                İlknur HANIM

1 yıl önce Vestel marka bulaşık makinesi aldım bir zaman sonra bardaklarım da buğulama ve çizilme oldu. Servis bir kaç defa geldi ve sorun yok dedi. Ben denemek için yeni bardak takımı aldım ve 2 haftayı geçmeden bardaklarım yine çizilme ve buğulama oldu servisi tekrar aradık geldi ve gösterdim bardaklarımın halini kendisi fabrikasını aradı ve 1000 TL üzerine para verin biz yenisini gönderelim demiş. Bizde kabul etmedik ve şikayetimi yerine getirmediler. Garantisi bitmemesine rağmen üste para vermemi istiyorlar kabul etmedim. umarım geri dönüş yaparsınız.

 

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Vestel Bozulan Televizyonumu Artık Değiştirsin

19 EKİM 2020                Recep BEY

VESTEL LET TV ŞİKAYATŞİM BİR BUÇUK YIL KADAR ÖNCE VESTEL TV ALDIM ALDIĞIMDAN KISA BİR ZAMAN İÇİNDE GÖRÜNTÜ KAYIP OLDU SERVİS YAZDIRDIK GELİP ALDILAR KISA BİR ZAMAN SONRA OLDU DİYE GETİDİLER. AYNI ARIZADAN DAHA SONRA 3 DEFE DAHA ARZA YAPTI. ARIYORUM YİNE TAMİR YAPARIZ DİYORLAR, AMA BEN ARTIK BU TELEVİZYON DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM AMA HİÇ İLGİLENMİYORLAR SİZDEN RİCAM BENİM HAKIMI SİZ ARAMANIZI İSTİYORUM SAYGILARIMLA.

 

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Vestel Bozulan Ürünümü Tamir Etmiyor

17 EKİM 2020                Özlem HANIM

Kullanmış olduğum VESTEL markası termosifon 4 yıl önce aldığımız ki garanti kapsamı da olan ürünümden su sızdırdığı için servisi çağırdık baktılar ertesi gün değişmesi gereken parçanın bulunmadığını kullanıcı hatasından kaynaklı olduğunu anca bize şöyle bir teklifte bulundular eski termosifon ürünü verin üstüne de 700 TL verin size yeni termosifon verelim gibi saçma sapan teklifte bulundular. Şaşırdık, ya benim ürünümü tamir edin ya da bu işi tüketici heyetine başvurarak bütün haklarımı yıllar sürse bile peşini bırakmadan savunacağım söyledim bakalım bekliyoruz böyle saçma bi teklif görmedim o zaman bu garanti denen muhabbetin anlamı nedir.

 

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Vestel Teknik Servis Eve Gelmiyor

01 EKİM 2020                Mahmut BEY 

Vestel teknik servis 5 kuruş etmez 2 gündür randevu aldık. No frost buzdolabı arıza servisi arıyoruz gelmiyorlar. Vestel almayın.

 

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Vestel Ek Garanti Ücretimi İade Etsin

30 EYLÜL 2020              Hicran HANIM 

İstanbul Torium Avm'den 02/08/2020 tarihinde Vestel mağazasından buzdolabı aldım ve ek garanti yani sigorta yaptırdım ürün kusurlu çıktı ürün iade alındı param iade yapıldı yalnız ek garanti ücretimi iade etmiyorlar.

 

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Vestel Fazla Mesai Yaptırıyor

24 EYLÜL 2020              Nurcan HANIM 

Vestel ben 7 yıldır Vestel'de çalışıyorum sürekli 12 saat çalışıyoruz buna tmm ama şu hastalık zamanında bile 12 saat çalıştırılıyoruz sağlık bakanlığı geldi onlar gidene kadar herkes 8 saat çalıştırıldı şimdi ise bu hafta 12 saat söyler misiniz bizim bağışıklık sistemimiz nasıl kalıcak tabikide korana olcaz ben yardim bekliyorum sizden lütfen sesimizi duyun.

 

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

Vestel Çamaşır Makinesi Sürekli Bozuk

18 EYLÜL 2020              Abir BEY 

Vestel çamaşır makinası 2018 tarihinde almış olduğum Vestel çamaşır makinanız 2 yıl içerisinde Vestel teknik servisinin her tamirden sonra tamam Abir hanım makinanız güvenle kullanabilirsiniz. Diyorlar. Borcunu bitirdim garanti süresi halen devam etmektedir. Bu çamaşır makinası 8.ci kez yine arıza verdi. Bu makinanın aldığım Bozyaka Özsanal firmasına yenisiyle değiştirilmesini talep etmeme rağmen.makina kusurlu hanım efendi tamirini zaten ücretsiz yapıyoruz. Yenileme talebimiz sistemimizde var gelirse değiştirelim diyerek beni geri çeviriyorlar. Ben almış olduğum diğer Vestel ürünlerinden memnundum ama bu ürün arızalı çıkınca şok oldum. Çevremdeki komşularında çekilecek çilen varmış diyerek Vestel ürünü alınır mı diyerek alay konusu oldum. Son çarem size bildirmek oldu. Bana yardımcı olmanızı talep ediyorum.

 

ŞİRKET ŞİKAYETE CEVAP VERMEDİ

TAKIM HAZIR

bottom of page